O Klubie
Zaczęliśmy spotykać się tak dawno temu, że już nikt nie pamięta, kiedy – i naprawdę sami nie jesteśmy w stanie sobie tego przypomnieć; najwięcej relacji wskazuje jednak na rok 2009. Pewne jest natomiast, że od samego początku przewodniczył naszej grupie Maciek, bez którego wiedzy, umiejętności i pasji do whisky klub nigdy by nie zaistniał. Początkowo było nas kilkoro, ale z czasem – choć jedni przychodzili, a inni odchodzili – liczba klubowiczów się powiększała i obecnie zbliża się już do 30, nie licząc sympatyków pojawiających się na naszych spotkaniach tylko od czasu do czasu. Jakieś dwa lata temu postanowiliśmy klub ująć w pewne ramy regulaminowe porządkujące jego działalność oraz normujące status członkostwa i łączące się z tym przywileje i obowiązki.
Nasze zainteresowania skupiają się głównie na degustowaniu single maltów ze wskazaniem na Szkocję, ale jesteśmy otwarci na resztę świata, próbowaliśmy już whisky z różnych krajów Europy i chyba ze wszystkich kontynentów, a w ramach eksperymentów nawet bourbona i Tennessee whiskey. Spotykamy się raz w miesiącu, a na degustacjach pojawia się zwykle 15-20 osób. Lubimy wyjeżdżać na festiwale i uczestniczymy w nich zwykle raz albo dwa razy w roku. Najczęściej jeździmy do Szkocji i spotykamy się tam z przyjaciółmi, których mamy już na całym świecie – byliśmy trzy razy na Glasgow Whisky Festival (zwiedzając przy tym za każdym razem kilka destylarni), dwukrotnie na Feis Ile na Islay, a w zeszłym roku na Spirit of Speyside Whisky Festival; w najbliższym maju wybieramy się po raz trzeci na Feis Ile rekordową ekipą co najmniej 12 osób. W kraju udzielamy się mniej, ale można nas było zawsze zobaczyć na Warsaw Whisky Festival. Tradycją stało się też, że co roku w wakacje wyjeżdżamy na kilka dni na Pojezierze Brodnickie z żonami, dziećmi i psami i tam urządzamy Letnie Wąpielskie Warsztaty Whisky.

Ostatnio postanowiliśmy zaistnieć także w internecie i wyjść poza naszą zamkniętą grupę na facebooku. Oprócz tej strony internetowej prowadzimy na FB stronę Boat City Whisky Club, gdzie na bieżąco wrzucamy relacje z naszych degustacji i wyjazdów oraz interesujące newsy ze świata whisky, recenzujemy wypite malty i doradzamy w sprawach inwestycyjnych; założyliśmy też – razem z chłopakami z WhiskyMyWife – stronę facebookową Whisky Newsletter, która ma służyć jako płaszczyzna wymiany informacji między fanami whisky z całej Polski.Klub ma swoją siedzibę oczywiście w Łodzi – stąd nazwa Boat City Whisky Club – ale na nasze degustacje przyjeżdżają często osoby także z innych regionów Polski. Zawsze spotykamy się w trzeci piątek miesiąca o 20.00, a ostatnio zmieniliśmy miejsce degustacji na Hotel Borowiecki w Łodzi przy ul. Kasprzaka 7/9. Na naszych spotkaniach pojawia się zwykle 5 fajnych whisky + jedna trochę słabsza „na przepłukanie kubków smakowych”, większość wybieramy od niezależnych dystrybutorów, ale zdarzają się także oficjalne wydania – zwykle na jakość naszych wyborów nie ma powodu narzekać. Raz do roku – w grudniu – fundujemy sobie degustację masterclass, na którą najczęściej kupujemy na aukcjach rarytasy trudno osiągalne w inny sposób.Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Jeśli tylko naprawdę lubisz whisky, to dla nas nie ma znaczenia, od jak dawna ją pijesz, ani ile o niej na razie wiesz. Wśród nas są osoby o różnym stopniu zaawansowania, a zresztą przecież każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z maltami od samego początku. Powitamy Cię kieliszkiem dobrej whisky i wkrótce zaprosimy do klubu. Z nami masz szansę spróbować przynajmniej 5-6 nowych edycji miesięcznie – no i wypić je w fajnej atmosferze wśród kumpli, z którymi łączą Cię wspólne zainteresowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz